Kemal ÇETİNKAYA | kmlctnky

Hakkımda

  • 7 sene önce, kmlctnky tarafından yazılmıştır.
  • 0 Yorum

Merhaba ben Kemal,kmlctnky

4 Ocak 1988 tarihinde Afyonkarahisar’ın Dinar ilçesinde dünyaya gelmişim.

Ekim 1995 de Dinar’da yaşanan deprem sonrası babamın tayini sonucu Manavgat’a taşındık.

Deprem öncesi okul maceram biraz karmaşık fakat ilkokulun son yılını ve orta okulu Manavgat Toros İlköğretim Okulunda okudum.

O zamanki adı neydi hatırlamıyorum ama gerçi çok değişiyor ülkemizde sınav isimleri hatırladığım ismiyle LGS (Liselere Giriş Sınavı) ile o zamanlar DPY (Devlet Parasız Yatılı) olarak 2001 yılında kazandığım Payas Anadolu Meslek Lisesinde de lise eğitimimi 2005 yılında tamamladım.

Her lise son sınıf öğrencisi gibi bende toz pembe üniversite hayalleri kuruyordum 🙂

Sonuç ne mi oldu tabi ki direk geçiş ile 2005 yılında 2 yıllık önlisans eğitimime başladığım Çankırı Meslek Yüksek Okulu’na yerleştim. (O zaman Ankara Üniversitesine bağlıydı, şimdi Çankırı’ya üniversite kuruldu.)

Üniversite de halkoyunları ekibinde olmam sebebiyle çok güzel zaman geçirdim öğrencilik dönemi boyunca.

Hatta hayatımın ilk yurtdışı tecrübelerini de yaşadım bu sayede. İki yıllık üniversite hayatıma bir Yunanistan bir de A.B.D seyahati ve bu seyahatlerde gittiğim yerlerde halkoyunları gösterisi yapabilme fırsatları sığdırdım.

Bu web dünyasına da ilk adımı yine halkoyunları sayesinde attım diyebilirim.

Bir Yudum Anadolu Efsanesi olarak adlandırdığımız ekibimiz için halen aktif olarak kullanılan bir web sitesi yaparak ilk tecrübemi kazandım.

 

Ortaokul zamanında babamın karne hediyesi olarak aldığı bir bilgisayar ile başlayan bilgisayar ve teknoloji merakım şuan mesleğim olmuş durumda.

Turkcell Global Bilgi şirketinde Masaüstü Sistemler Uzmanı (Helpdesk) olarak çalışmaktayım.

Bilgisayar ve teknoloji alanında meraklı olmak benim gibi lise ve önlisans eğitimini Elektrik üzerine tamamlamış birinin BT sektöründe iş bulmasına kesinlikle yetmiyor.

Sırf bunun için 2009 yılında Manavgat’tan kalktım İstanbul’a gittim. Amacım bir iş bulup çalışarak aynı zamanda Bilgeadam’dan Sistem ve Ağ Uzmanlığı eğitimi almaktı.

Tabi bu maceramda öyle kolay geçmedi. İstanbul kesinlikle birileri gelse iş arasa da bende iş versem diye bekleyen bir şehir değil. 🙂

Neyse bir şekilde Burger King’de falan işe girip eğitim almaya başladım. Sonraları Teknokom firmasında stajyer olarak çalıştım ve eğitim sürecini de tamamladım bu arada.

Eğitim sonrası çeşitli işlerde çalıştıktan sonra 2011 yılı Ekim ayı itibari ile şuan ki işim için yine Manavgat’tan Ankara’ya geldim.

Halen Ankara’da yaşamaya ve çalışmaya devam etmekteyim.

Nisan 2014’te askerlik görevimi Bingöl’de yaptım ve ondan sonra Yine Global Bilgi’de bu kez İstanbul’da görevime devam ediyorum.

Bu arada herkim ki bu yazdıklarımı okumuşsa, sağolsun, varolsun, diğer acemice yazdığım yazılarımı da okusun. 🙂

Bir Yorum Yazın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.